Awangarda w aranżacji domu

przez | 2 grudnia 2017

Jeżeli nie mamy przekonania do żadnego stylu w aranżacji pomieszczeń, to zawsze możemy urządzić nasze mieszkanie w stylu awangardowym. Aranżacja taka będzie całkowicie unikalna i właściwa tylko dla naszego pomieszczenia. Wybór takiego stylu pozwoli nam na wykorzystanie własnej pomysłowości i zapewni możliwość aranżacji najbardziej nam odpowiadającej. A właściwie wymieszanie kilku stylów ze sobą z czego powstanie styl awangardowy.

Wybór aranżacji w awangardowym stylu, to pole do popisu dla indywidualistów. Ludzi, którzy nie chcą trzymać się utartych szlaków i pragną przecierać własne. Trzeba tylko mieć się na baczności, aby nie przesadzić z różnorodnością. Bo wówczas wygląd mieszkania może zmienić się w skład różnych mebli i sprzętów, oraz dodatków. I powstanie graciarnia. Wystąpi chaotyczne zmieszanie mebli i sprzętów, które nie będzie miało nic wspólnego ze stylem awangardowym. A raczej z kiczowatością napawającą niesmakiem.

Aranżując pomieszczenia niezależnie od stylu trzeba dbać o nie przesadność w ilości mebli, sprzętów i dodatków. Gdyż każda przesadność odbiera smak i oznacza brak dobrego gustu. Podobnie jest z wyborem obrazów do dekoracji ścian. Teraz nie ma na rynku tanich i dobrych obrazów, dlatego lepiej zrezygnować z kopii. Są dostępne obrazy drukowane ze zdjęć lub grafik, więc można wybrać naprawdę awangardowy motyw.

obraz